OŚRODEK ZDROWIA BIAŁY DUNAJEC

 

Cyberbezpieczeństwo

 

Samodzielny Gminny Ośrodek Zdrowia w Białym Dunajcu, jako podmiot publiczny, realizuje zadania zgodnie z ustawą z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (Dz. U z 2018 r, poz. 1560) poprzez m.in. zapewnienie pacjentom, interesantom oraz podmiotom współpracującym dostępu do wiedzy pozwalającej na zrozumienie zagrożeń cyberbezpieczeństwa i stosowanie skutecznych sposobów zabezpieczania się przed tymi zagrożeniami w zakresie związanym ze świadczonymi usługami oraz zadaniami.

 

Czym jest Cyberbezpieczeństwo?

 

Cyberbezpieczeństwo to zgodnie z obowiązującą ustawą z dnia 5 lipca 2018r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (Dz. U z 2018 r, poz. 1560) "odporność systemów informacyjnych na działania naruszające poufność, integralność, dostępność i autentyczność przetwarzanych danych lub związanych z nimi usług oferowanych przez te systemy”.

Cyberataki to wszelkie celowe i świadome działania mające na celu dokonać kradzieży lub zniszczenia naszych danych przy wykorzystaniu złośliwego oprogramowania, systemów i infrastruktury teleinformatycznej. Cyberprzestępcy wykorzystując nasz brak ostrożności, naiwność czy stosując socjotechnikę sprawiają, że ataki te stają się coraz częstsze.

 

Do najpopularniejszych zagrożeń w cyberprzestrzeni możemy zaliczyć:

 

Czytaj więcej: Cyberbezpieczeństwo

Dla Pacjentów

 

kolejka 

 

 recepta 

 

rejestracja

 

ewus logo

 

nfz

pfp 

SERCE BEZ DYMU

sbd

MEDYCYNA PRAKTYCZNA

mppl